Anasayfa / Eşya / İkinci El Telefon Alanlar
Eski Cep Telefonu Alım Satım
İkinci El Cep Telefonu

İkinci El Telefon Alanlar

İkinci El Cep Telefon Alım ve Satımı

İkinci el telefon günümüzde sıkça kullanıcılar tarafından tercih edilen modeller olarak dikkat çekmektedir. Bunun birkaç nedeni elbette ki vardır. Bu nedenlerin başında fiyat aralığının sıfır cihazlara oranla daha düşük olması gösterilebilir İkinci el telefon alan yer genellikle sıfır telefon da beraberinde satmaktadır. Satıcı firmanın kar payının sıfır telefona oranla daha yüksek olduğu ikinci el piyasası satıcı firmayı da memnun eden bir Pazar haline gelmiştir. İkinci el telefonların avantajlarından bahsetmek gerekirse fiyat avantajının yanında çok fazla bir getirisi yoktur. Bu tarz ikinci el telefonları alırken dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar vardır. Öncelikle satın alınacak olan cihazın garanti süresi dikkate alınmalıdır. Garanti süresi geçmiş cihazlar sıkıntı verdiklerinde alıcının mağdur olmasına neden olabilir. Bir diğer önemli nokta ise aldığınız yerin sabit bir mekân olmasıdır. Günümüzde hırsızlık cihazların satın alınması ile kullanıcıların mağduriyeti iki kat artmaktadır. Yani dikkat edilmesi gereken hususlar öncelikle aldığınız yerin güvenilirliği ve garanti süresinin henüz bitmemiş olmasıdır.

Spot telefon alım satımı, ikinci el telefonlara oranla biraz farklılık göstermektedir. Spot telefon denilen cihazlar yurt dışından ülkemize giriş yapıldıktan sonra gerekli olan vergiden muaf tutulan ve bu nedenle garantisi bulunmayan cihazlardır. Bu cihazların ülkemizde yaygınlaşmasının bir takım sebepleri elbette ki vardır. Bunların başında fiyat düşüklüğü gelmektedir. Fiyatı sıfır cihazlara göre oldukça altta kalan spot telefonlar ilk dönemlerinde garanti süresi yüzünden ciddi bir alıcı kaybı yaşamış ve telefon pazarında kendine yer bulamayacak noktaya gelmişti. Ancak zaman içerisinde fiyatlandırmasındaki ciddi düşüş spot cihazları daha cezbedici hale getirmiştir. İnsanların biraz tedirginlikle yaklaştığı spot cihazlar günümüzde telefon piyasasındaki aslan payını almak için birtakım yenilikler yapmayı planlamaktadır.

Kullanılmış telefon alanlar, bu dönemlerde ciddi sıkıntı veya ciddi bir zaman, maddi kayıp yaşamaktadır. Bunun nedeni ise teknolojik ürünlerde kullanım süresi ile sıkıntı yaşama süresinin doğru orantı ile devam etmesidir. Yani ne kadar uzun süre kullanılırsa o kadar sıkıntı çıkarması beklenebilir. Özellikle teknolojik ürünlerin ilk kullanıcısı olmaya, kullanılmış telefon almamaya dikkat etmek gerekmektedir. Fiyat cazip gelse de uzun vadede ciddi maddi kayıplar yaşanılacağı unutulmamalıdır.

Hakkında İbrahim

İstanbul'da İkinci El Eşya Alan Yerler, Cep: 0534 966 45 05

Check Also

Kullanılmış Ofis Mobilyaları Alım Satım

İkinci El Ofis Mobilyası

İkinci El Ofis Mobilyaları Ofis mobilyası almaya karar verdiyseniz, seçenekleriniz arasında ikinci el ofis mobilyası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir