Anasayfa / Eşya / İkinci El Salon Tipi Klima Alan Yer
Eski Klima Salon Tipi Alanlar
2.El Salon Tipi Klima Alım Satımı

İkinci El Salon Tipi Klima Alan Yer

Salon Tipi Klima Alımı ve Satımı

Salon tipi klima daha çok iş yerlerinde ve büyük olan yerleşmelerde daha çok kullanılan klima tipidir. Alan büyük oldukça soğutma süresi ve gücü daha azami miktarlara ulaşacağından kullanıcılar sıklıkla başvurmaktadır. Fiyat aralığı olarak ev tipi klimalara oranla daha yüksek olmasının nedeni de bu alanların büyüklüğünden kaynaklanan daha fazla güç gerektirmesinden kaynaklanmaktadır. Sıfır veya ikinci el klima almak kullanıcıların ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Mesela aynı güce sahip iki salon tipli klimadan daha çok tercih edileninin ikinci el olmasının nedeni kesinlikle fiyat aralığında ki değişikliktir. İkinci el salon tipi klima sıfır olan diğer klimalara oranla fiyatlarında yarı yarıya azalma göstermektedir. İkinci el salon tipi klima boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Mesela orta boyuttaki salon tipi klimaların soğutma gücü ve soğutma alanı daha büyük olan salon tipi klimalardan daha az olacaktır. Bu durum beraberinde fiyattaki azalmanın da gözden kaçmamasına neden olacaktır.

Klima alırken dikkat edilmesi gereken hususlar öncelikle aldığımız klimanın modeli veya markasından çok, bulunulan ortama uyum sağlamasıdır. Bu durumu açıklamak gerekirse salon tipi klimalarda watt hesabı ile alan hesaplanıp gerekli olan salon tipi klimanın gücü seçilmelidir. Bir diğer önemli nokta ise elbette ki garanti kapsamıdır. Klimalar gaz ile çalışmaktadırlar ve bu durumda azalan bir enerjileri vardır. Ayrıca ciddi teknolojik aletler olduğundan hata verme payları yüksektir. Bu durum garantinin yararını kullanıcılarına sunmaktadır. Tüm bu durumlar göz önüne alındığında spot diye tabir edilen klimaların fiyatı ne kadar düşük olursa olsun tercih edilmemesinin nedeni budur. Spot salon tipi klima alım satımı güvenilir kişiler tarafından yapılmalı ve fiyata aldırış edilmemelidir.

 Salon tipi alan yerler ise bahsedildiği gibi daha sıklıkla büyük alanlar üzerine kurulmuş iş yerleridir. Bu tarz işyerlerinde dikkat çeken bir diğer özellik ise salon tipi klimaların fazlalığı olacaktır. Bunun nedeni ise alan ne kadar büyük ise orayı soğutma işlemi zor olacağından aynı anda birden fazla klima çalıştırmak gerekebilir. Günümüzde ciddi elektrik tasarrufu yapan ve doğaya zarar vermeyen salon tipi klimalar mevcuttur. Mümkün olduğu kadar onları tercih etmekte yarar vardır.

Hakkında İbrahim

İstanbul'da İkinci El Eşya Alan Yerler, Cep: 0534 966 45 05

Check Also

Kullanılmış Ofis Mobilyaları Alım Satım

İkinci El Ofis Mobilyası

İkinci El Ofis Mobilyaları Ofis mobilyası almaya karar verdiyseniz, seçenekleriniz arasında ikinci el ofis mobilyası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir