Anasayfa / Eşya / İkinci El Buzdolabı Alanlar
Kullanılmış Buzdolabı Alan Yer
Spot Buzdolabı Alınır Satılır

İkinci El Buzdolabı Alanlar

İkinci El Buzdolabı Hakkında Bazı Hususlar 

Özellikle son dönemlerin gözde konusu olan ikinci el eşya pazarı, en fazla da beyaz eşya anlamında ön plana çıkmaktadır. Beyaz eşyalar bir evin vazgeçilmez olan eşyalarıdır. Bu bağlamda bakıldığı zaman illaki alım ve satım yapılan beyaz eşyalardan en fazla ihtiyacı da buzdolabı karşılamaktadır. Bir ev içerisinde buzdolabı olmadan çok fazla yiyecek barındırmak mümkün olmamaktadır. Böyle olunca da devreye ikinci el buzdolabı girmektedir. İkinci el buzdolabı alan yerler daha çok oteller ya da tatil mekânlarıdır denilebilir. Çünkü böyle yerler alır iken daha çok bir tane yerine toplu alım yapmaktadır. Toplu alım yaparken de bütçe yetmeyeceği için ikinci el fiyatları daha cazip gelmektedir. Tabii ki bu bağlamda bazı iş yerleri spot mal da alabilmektedir.

Spot buzdolabı daha çok az önce de bahsettiğimiz gibi toplu alımlarda ön plana çıkabilmektedir. Spot buzdolabı alanlar işlevlerine ya da fonksiyonlarına çok fazla önem vermediği için, bu bağlamda daha çok ön plana toplu alım yapan yerler çıkmaktadır. Spot buzdolabının diğer buzdolaplarından farkı ise garanti süreci kapsamı konusudur. Spot buzdolabının yurt dışı kapsamında olması garanti sürecinin olmaması anlamına gelmektedir. Bu yönde bakılır ise bozulduğu zaman servis yerine tamirci çağırmak daha masraflı olmaktadır. Ancak bu spot malların uygun fiyatlı oluşu da müşterileri çekmektedir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise programlarının sıfır ürünlere göre olmaması ya da belli bir yerinde hafif de olsa çizik olmasıdır. Bu bağlamda ya tatil mekânları ya da otel sahiplerinin böyle ürünleri tercih etmesi bir kayıplarının olmayacağı içindir denilebilir.

Ev değişikliği ya da yıpranmış olan buzdolabını satıp yerine yeni buzdolabı almak da bir diğer konudur. Bazı kişiler yeni aldığı buzdolabını satmak isteyebilir. Bu bağlamda ortaya çıkan ise yeni buzdolabı alım satım yapan yerler olacaktır. Ev değişikliği için yeni bir buzdolabı almak, öncelikle küçük bir araştırmayı beraberinde getirmelidir. İster yeni olsun ister ise spot mal olsun öncelikle ufak bir fiyat araştırması yapmak bir hayli işinize yarayacaktır.

Hakkında İbrahim

İstanbul'da İkinci El Eşya Alan Yerler, Cep: 0534 966 45 05

Check Also

Kullanılmış Ofis Mobilyaları Alım Satım

İkinci El Ofis Mobilyası

İkinci El Ofis Mobilyaları Ofis mobilyası almaya karar verdiyseniz, seçenekleriniz arasında ikinci el ofis mobilyası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir